Скроневі нижньощелепні суглоби: захворювання та лікування

Суглоби щелепи відповідають за процес жування, беруть участь в артикуляції. Якщо виникає запалення чи механічне травмування, то страждає і зубощелепна система в цілому. Саме тому потрібно вчасно звертатися до фахівця за діагнозом та ефективним лікуванням.

Спеціаліст, який діагностує захворювання СНЩС

У стоматологічних клініках прийом веде ортодонт гнатолог Київ, який досліджує патологічні стани скроневого нижньощелепного суглоба. Лікар використовує новітні методи діагностики та лікування, складає ефективний терапевтичний план. В деяких випадках проблему можна вирішити курсом масажа чи носінням спеціального фіксатора.

Якщо вчасно не звертатися за медичною допомогою, то якість життя пацієнта значно погіршується. Він відчуває обмеження при відкриванні рота, не може вільно говорити, повноцінно пережовувати їжу. Саме тому ортодонт гнатолог Київ має консультувати не лише профільних хворих, але й проводити профілактичні огляди після механічних травм щелепи, забоїв тощо.

Що саме називають СНЩС

Скроневі нижньощелепні суглоби – це двоскладові зчленування, розташовані по краях нижньощелепної кістки (праворуч та ліворуч), що з’єднують її зі скроневою кісткою верхньої щелепи. Серед базових функцій таких суглобів можна виділити жувальну. Також СНЩС забезпечує природнє закривання та відкривання рота. Різноманітні фактори можуть викликати порушення нормальної роботи суглобів, що призводить до серйозних захворювань та ускладнень.

Причини патологій

До розладу функціональності суглобів може призвести навіть відсутність одного зуба. Іншими поширеними причинами патологічних станів СНЩС є:

  • викривлення хребта (на шийній ділянці);
  • помилки пломбування (надвисока чи занижена пломба);
  • некоректно поставлений зубний протез;
  • травми щелепно-лицьової ділянки;
  • спазми жувальних м’язів;
  • бруксизм (неусвідомлене скреготіння зубами під час сну);
  • неправильний прикус, серйозне травмування.

Які фактори провокують хворобу

Спровокувати патологію можуть стресові стани, шкідливі звички (стискання зубів, перенапруження м’язів обличчя під час переживання негативних емоцій), ендокринні захворювання, інфекції, порушення обмінних процесів в організмі. Якщо у пацієнта є підозра, що скроневі нижньощелепні суглоби працюють з порушенням, то необхідно звернутися до гнатолога. Він призначить додаткові дослідження та зможе встановити точний діагноз.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.